5 najbardziej wartościowych kanałów na polskim YouTube

Czym jest YouTube? Serwisem ze śmiesznymi filmikami? W dużej mierze tak, ale z biegiem czasu staje się także coraz lepszym źródłem wiedzy. Pojawia się w nim coraz więcej wartościowych materiałów i twórców, którzy mają coś ciekawego do przekazania. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś nowego albo znaleźć rozrywkę nieco wyższych lotów, koniecznie odwiedźcie tych 5 najbardziej wartościowych kanałów na polskim YouTube!

5 najbardziej wartościowych kanałów na polskim YouTube – Polimaty

Na początek klasyk. Jeśli nie znacie tego kanału, to macie naprawdę sporo do nadrobienia, bo istnieje już od 4 lat. Prowadzący Radosław Kotarski to z wykształcenia prawnik, studiował też historię. To właśnie historia jest jego specjalnością, choć na kanale Polimaty – jak sama nazwa wskazuje, bowiem oznacza uczonego mającego wszechstronna wiedzę – oprócz filmów o historii znajdziemy także materiały z dziedziny językoznawstwa, medycyny i wielu innych. Każdy film ma swój temat przewodni. Możemy dowiedzieć się o pochodzeniu wulgaryzmów albo o tym jak rozpoznać kłamcę dzięki mikroekspresjom. Prowadzący przekazuje swoją wiedzę w bardzo przyjazny sposób, potrafi ciekawie opowiadać i jest naprawdę dobrze przygotowany – wiele faktów, które przedstawia, trudno byłoby odkryć na własną rękę. Jeśli lubicie dużo wiedzieć o świecie, albo chcecie zabłysnąć w towarzystwie – polecamy!

5 najbardziej wartościowych kanałów na polskim YouTube –To już jutro

Kanał prowadzony przez – co może dla niektórych być zaskoczeniem – Rafała Masnego, znanego szerszej publiczności w niższym przedziale wiekowym z kanału „Abstrachuje”. Tutaj jednak Masny pokazuje się z zupełnie innej strony, jako pasjonat nowych technologii. Wśród jego filmów znajdziemy prasówki dotyczące najciekawszych wiadomości ze świata szeroko pojętej technologii, rozważania na temat postępu technicznego i związanych z tym wyzwań, ale też odcinki „terenowe” np. z pobytu w biurze Google, albo z wystawy poświęconej podróżom kosmicznym. Sposób prowadzenia odcinków nie nudzi, prowadzący wydaje się robić rzetelny research, a przy tym nie wchodzi w rolę wybitnego znawcy – raczej obserwatora, który wie „z czym to się je”. Polecamy tym, którzy chcieliby być na bieżąco z pędzącym światem.

5 najbardziej wartościowych kanałów na polskim YouTube – Sci Fun

Krążymy wokół nauki, nie mogło więc zabraknąć kanału Sci Fun, prowadzonego przez Darka Hoffmana, z wykształcenia informatyka, który pasjonuje się fizyką i astronomią (a prywatnie jest bratem Marka Hoffmana, twórcy kanału AdBuster). Nie rezygnujcie, jeśli przeraża Was samo słowo „fizyka” ten kanał to bowiem ratunek dla wszystkich, którzy w szkole przeżywali koszmar z uwagi na ten przedmiot. Darek Hoffman tłumaczy wiele zjawisk fizycznych, przeprowadza eksperymenty, a wszystko to w sposób absolutnie zrozumiały, ale z dużą dbałością o merytoryczne szczegóły i z pewna dozą humoru. Naprawdę szkoda, że fizyki nie uczy się w ten sposób w szkołach. Pozycja konieczna dla wszystkich, którzy chcieliby w końcu zrozumieć prawa, którymi rządzi się otaczający nas świat!

5 najbardziej wartościowych kanałów na polskim YouTube – Po cudzemu

Nauki ścisłe są ważne, ale warto także zadbać o swoje zdolności językowe. I tego typu treści nie brakuje na You Tube. Jednym z najciekawszych kanałów jest „Po cudzemu” Arleny Witt, wykwalifikowanej nauczycielki języka angielskiego. Tutaj nie ma nudnej gramatyki i książkowych przykładów – tu uczymy się jak mówić poprawnie i naturalnie, tak, jak osoby, dla których angielksi jest językiem ojczystym. Świetnym zabiegiem jest podawanie przykładów do każdego zagadnienia pochodzących z piosenek, filmów i seriali anglojęzycznych. Do tego poczucie humoru i dystans jaki prowadząca ma do siebie sprawiają, że wiedza sama wchodzi do głowy.

>

5 najbardziej wartościowych kanałów na polskim YouTube – G.F. Darwin

Po tak dużej dawce nauki pora na czystą rozrywkę! Kto powiedział, że rozrywka nie może być wartościowym kontentem na najwyższym poziomie? Tak właśnie jest w przypadku Grupy Filmowej Darwin. Aktorzy Jan Jurkowski i Marek Hucz, wraz ze swoją ekipą przygotowują produkcje na najwyższym poziomie – zarówno pod kątem aktorskim, scenariuszowym, reżyserskim jak i montażowym. Nie można im odmówić profesjonalizmu, który podkreślają wszystkie doniesienia medialne, jakie znajdziecie na ich temat. Na kanale dostępnych jest kilka serii, takich jak „Wielkie konflikty” czy „Dziennik Internetowy”.  Polecamy tym, którzy szukają inteligentnego, świeżego humoru.

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że na YouTube można wyłącznie marnować czas, to mamy nadzieję, że zmienisz zdanie po poznaniu tych 5 najbardziej wartościowych kanałów na polskim You Tube. Internet to niemal nieskończone źródło różnorakich informacji – od nas zależy, jak będziemy z niego korzystać.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

  1. Internet radiowy, LTE, światłowód – czym się różnią?
  2. Seniorzy w internecie
  3. Internet rzeczy – czy lodówka sama zrobi zakupy?