O nas

Jaka jest misja firmy Systel?

Nasza misja to dawanie ludziom możliwości wyboru, ochrona przed dużymi operatorami telekomunikacyjnymi i ich dominacją na rynku, oferowanie nowoczesnych usług w przystępnych cenach… Naszą rolą jest spełnianie oczekiwań Klientów, słuchanie ich, rozmawianie z nimi… Nade wszystko – dbanie o kompleksową obsługę telekomunikacyjną i multimedialną obecnych i przyszłych Abonentów.

Historia, czyli skąd się wywodzimy

Firma Systel Systemy Teleinformatyczne powstała w kwietniu 2004 roku jako połączenie kilku lokalnych operatorów sieci osiedlowych działających na terenie osiedla Tysiąclecie w Katowicach i kontynuuje ich działalność telekomunikacyjną pod marką www.1000lecie.pl. Firma Systel świadczy w technologii FTTH (GPON) oraz FTTB (Ethernet) usługi dostępu do Internetu, kablowej telewizji cyfrowej oraz telefonu stacjonarnego. Zastosowanie w budowie sieci szkieletowej światłowodów oraz urządzeń pracujących obecnie z przepustowością 10 Gigabitów na sekundę z możliwością rozbudowy do 40 Gigabitów, stawia naszą firmę w czołówce dostawców usług multimedialnych na śląskim rynku. Dzięki ciągłym innowacjom i rozbudowie szkieletu światłowodowego, na całym obszarze działania naszej sieci możemy świadczyć usługę cyfrowej telewizji. Technologia GPON, w odróżnieniu od pozostałych (firmy telekomunikacyjne i telewizje kablowe), pozwala na dwukierunkową transmisję sygnału z prędkością obecnie 2000Mbit/s (po 1000 w każdym kierunku), a w przyszłości do 20Gbit/s, do niemal każdego mieszkania będącego w zasięgu naszej sieci. Jest to możliwe dzięki doprowadzeniu światłowodu aż do mieszkania Abonenta. Obecnie cały pakiet naszych usług dostępny jest we wszystkich budynkach na osiedlu Tysiąclecia, poza budynkiem Tysiąclecia 39 oraz na osiedlu Dębowe Tarasy Etap III. Bogata oferta opcji i usług dodatkowych pozwala każdej rodzinie lub firmie na wybór odpowiedniej dla siebie usługi. Elektroniczny obieg informacji w naszym Biurze Obsługi Klientów pozwala nam świadczyć usługi na wysokim poziomie i szybko reagować na potrzeby naszych klientów.

Patriotyzm lokalny

Kapitał naszej firmy to wyłącznie prywatne fundusze udziałowców. Cały zysk z prowadzonej działalności jest reinwestowany w naszym regionie i kreuje rozwój naszej firmy oraz w istotny sposób wpływa na technologiczny poziom miasta Katowice. Wartość dodana w postaci know-how i tworzenie usług jest realizowane w maksymalnym możliwym zakresie lokalnie. Prawie wszyscy pracownicy firmy Systel. to mieszkańcy osiedla Tysiąclecie, utrzymujący rodziny i wydający zarobione pieniądze w Katowicach i sąsiednich miastach. Kooperanci, dostawcy i firmy podwykonawcze to rodzime, lokalne firmy, wyłącznie z polskim kapitałem. Informatyczne systemy zarządzania, sprzedaży i obsługi Klienta to produkty Polskie lub stworzone przez własny dział programistyczny. Jako mieszkańcy Tysiąclecia, katowiczanie, uważamy, że bardzo ważną kwestią jest uświadomienie konsumentom, iż wybór lokalnego przedsiębiorcy jako swojego dostawcy usług wspiera nie tylko jego finanse, ale wpływa na rozwój i bogacenie się naszych miast i w efekcie podnosi standard życia ich mieszkańców. Wybranie przez Państwa naszych usług będzie stanowiło dobry przykład i inspirację dla pozostałych członków naszej społeczności.