Najciekawsze aplikacje mobilne 2016 roku

5 najciekawszych aplikacji mobilnych 2016 roku

Tak jak obiecywaliśmy, wracamy z drugą częścią podsumowania aplikacji 2016 roku. To zestawienie 5 najciekawszych aplikacji mobilnych 2016, to najbardziej przydatne naszym zdaniem aplikacje, z których mieliśmy okazję korzystać w minionym roku. Czytajcie i ściągajcie!

5 najciekawszych aplikacji mobilnych 2016 rokuKcalmar

Dieta, zdrowe żywienie, to tematy, które twórców aplikacji zajmują od dawna, bo przecież każdy kiedyś się odchudzał lub niebawem zacznie. Narzędzi tego typu w AppStore czy Google Play znajdziemy mnóstwo, jednak to wyjątkowo zasługuje na uwagę. Na początku przykuwa wzrok prostym, estetycznym designem, który przy okazji jest bardzo praktyczny. Jednak absolutnym hitem okazuje się podział diet na kategorie i podkategorie takie jak dieta dla business woman czy dieta rodzinna. Kcalmar to także platforma łącząca pacjentów z dietetykami, tak więc znajdziemy tu ich listę – jeśli gotowe propozycje to za mało, możemy poprosić o indywidualny plan żywieniowy.

5 najciekawszych aplikacji mobilnych 2016

 

5 najciekawszych aplikacji mobilnych 2016 rokuGoogle Trips

Takiej aplikacji turystycznej było nam trzeba. Któż inny mógłby ją wydać, jeśli nie Google, które gromadzi gigantyczne ilości danych, w tym opinie o miejscach czy zdjęcia użytkowników. Niestety, aplikacja ma jedną wadę: jest dostępna tylko w języku angielskim. Jeśli to nie jest dla Was przeszkodą, to na pewno przypadną wam do gustu jej możliwości. W jednym miejscu zapiszecie swoje rezerwacje i ulubione miejsca, zasięgniecie informacji o transporcie publicznym i pomocy medycznej, znajdziecie odpowiednią knajpkę i zaplanujecie aktywności na kolejne dni wyprawy. Co ważne – do wszystkiego można mieć dostęp offline, wystarczy tylko pobrać zawartość dotyczącą danego miejsca.

5 najciekawszych aplikacji mobilnych 2016

 

5 najciekawszych aplikacji mobilnych 2016 rokuQuik

Bardzo przypadła nam do gustu aplikacja od firmy Go Pro, która umożliwia łatwy i efektowny montaż nagrywanych materiałów. Jeśli zależy Wam na szybkim efekcie, możecie skorzystać z jednego z 25 dostępnych motywów. Jeśli wolicie stworzyć coś własnego, aplikacja również daje całkiem spore możliwości. Możecie przycinać materiały, montować ze sobą fragmenty nagrań i zdjęcia, dodawać efekty, napisy i podkład muzyczny. Ale to wszystko aplikacja potrafi zrobić też samodzielnie! Zdecydowanie przydaje się na wakacjach.

 

5 najciekawszych aplikacji mobilnych 2016 rokuGboard

Kolejna pozycja na naszej liście to także propozycja od Google. Genialna w swej prostocie aplikacja, która pozwala zaoszczędzić całkiem sporo czasu. Czy to nie męczące, że wymieniając z kimś smsy lub pisząc na Messengerze musicie przełączać się do wyszukiwarki aby znaleźć coś o czym chcecie wspomnieć, a potem znów trzeba wrócić do wiadomości? To już przeszłość, bo oto mamy Gboard – klawiaturę i wyszukiwarkę w jednym! Dzięki tej aplikacji w prosty sposób, z poziomu wiadomości można wyszukać informację i przesłać ją znajomemu. Dodatkowo klawiatura od Google ma dużo opcji ustawień – od języków dodatkowych, przez tryb jednej ręki, pisanie gestami, spersonalizowane podpowiadanie słów, po wybór koloru. Polecamy!

 

5 najciekawszych aplikacji mobilnych 2016 rokuSquid

Na koniec gratka dla tych, którzy lubią zawsze być dobrze poinformowani. Niestety, codzienna prasówka przy ogromie portali informacyjnych bywa bardzo czasochłonna. Na szczęście przestaje to być problemem, kiedy mamy aplikację która agreguje dla nas najnowsze wiadomości. Wystarczy określić jakie tematy nas interesują, a Squid będzie pokazywał nam odpowiednie materiały na stronie głównej i z podziałem na kategorie. Co więcej, po wejściu w daną informację możemy ją widzieć na dwa sposoby – na źródłowej stronie internetowej, lub jako sam tekst, co sprawia, że czytanie jest znacznie wygodniejsze. Aplikacja umożliwia nawet zakreślanie fragmentów czy robienie notatek na tekście! Informację z własnymi adnotacjami możemy zapisać do notatnika lub udostępnić.

5 najciekawszych aplikacji mobilnych 2016

Powyższy ranking jest oczywiście bardzo subiektywny, jednak wybrane przez nas aplikacje z pewnością zasługują, aby dać im szansę. A co Wam przypadło do gustu w minionym roku?

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

  1. Najpopularniejsze aplikacje 20016 roku
  2. Najlepsze aplikacje od organizacji czasu
  3. Aplikacja Pola – patriotyczna asystentka zakupów