8 aplikacji przydatnych w podróży

Jeszcze niedawno wyjeżdżając na wakacje do walizki poza ubraniami i aparatem pakowaliśmy, mapy, przewodniki i słowniki. Rozwój technologii i jej dostępność spowodowały, że wszystkie te rzeczy (a nawet więcej) możemy mieć w swoim telefonie. Bez względu na to, gdzie wyjeżdżamy warto zainstalować kilka aplikacji przydatnych w podróży.

1. iPolak

Niezbyt popularna, a bardzo praktyczna aplikacja będąca poradnikiem zawierającym informacje przydatne za granicą. Pomysłodawcą aplikacji jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Znajdziemy w niej dane teleadresowe polskich placówek za granicą wraz z geolokalizacją, ostrzeżenia MSZ o niebezpieczeństwach na świecie przycisk SOS nawiązujący połączenie z numerem telefonu dyżurnego najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej na świecie. Największą zaletą aplikacji jest brak konieczności dostępu do Internetu, łączy się ona z siecią jedynie w celu aktualizacji.

2. TripAdvisor

Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji turystycznych, tylko ze sklepu Play pobrało ją już ponad 800 tys. osób. Serwis gromadzi opinie turystów na temat hoteli, restauracji oraz atrakcji turystycznych z całego świata tworząc na ich podstawie ranking tych najlepszych. Niezwykle przydatną funkcją jest opcja wyszukiwania “w pobliżu” pozwalająca na wyszukanie najbliżej położonego obiektu. Na stronie dostępna jest też wyszukiwarka lotów, choć nie należy ona do najbardziej przystępnych.

3. VSCO

Lubisz robić zdjęcia ze swoich podróży i dzielić się nimi ze znajomymi? Dzięki VSCO mogą być jeszcze ładniejsze. Aplikacja jest prosta w obsłudze, a umożliwia nie tylko podstawową obróbkę zdjęć ale również bardziej zaawansowane opcje oraz dodawanie różnego rodzaju filtrów. Co ważne za sprawą jednego kliknięcia możemy bez trudu udostępnić zdjęcie w popularnych serwisach społecznościowych.

4. Aplikacje Google

Aplikacji Google Maps chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, każdy posiadacz telefonu z systemem Android ma ją od początku zainstalowaną. Co ważne, warto ją co jakiś czas aktualizować, ponieważ systematycznie jest ona rozszerzana. Przydatną funkcjonalnością jest “natężenie ruchu” dzięki, której unikniemy korków w nieznanym mieście. Google oferuje również inne aplikacje takie jak Goggles dzięki, której robiąc zdjęcie zabytkowego budynku, dowiemy się co to za budynek i jaka jest jego historia. Dodatkowe funkcje aplikacji to: skanowanie kodów paskowych, by sprawdzić informacje o produktach, tłumaczenie sfotografowanego tekstu w języku obcym, rozpoznawanie dzieł sztuki oraz rozpoznawanie znanych punktów orientacyjnych.

To dopiero pierwsze z 8 aplikacji przydatnych w podróży. Mamy nadzieję, że ułatwią i uprzyjemnią Wam wakacje. Kolejna część już niebawem na naszym blogu!