Aplikacja Micasa na rzecz równouprawnienia w domu

Najcięższe batalie o równouprawnienie kobiet i mężczyzn stoczyły już w XIX wieku sufrażystki, ale to wcale nie oznacza, że temat jest zamknięty. Mimo wielkiego rozwoju jaki dokonał się od tamtego czasu, w kwestii równouprawnienia wciąż pozostaje wiele do zrobienia – na szczęście to właśnie rozwój technologii może w tym pomóc. Jak to mówią: “chcesz zmieniać świat, zacznij od siebie”, dlatego aplikacja Micasa to coś, co trzeba wypróbować!

Aplikacja Micasa: skąd ten pomysł?

Model, w którym to mężczyzna pracuje, a kobieta zajmuje się domem, może się sprawdzać jeśli partnerzy tego chcą. Jednak w większości współczesnych związków obie osoby w związku podejmują pracę zawodową. Kto w takim razie powinien przejąć obowiązki domowe? Zdecydowana większość mężczyzn deklaruje, że wierzą w równy podział obowiązków, mimo to, w większości domów funkcjonuje się inaczej – to kobiety zazwyczaj spędzają więcej czasu na sprzątaniu, gotowaniu czy prasowaniu. Aby promować równy podział obowiązków, Instytut Spraw Publicznych oraz agencja Performante, we współpracy z Ambasadą Szwecji, stworzyły aplikację Micasa.

aplikacja micasa

Aplikacja Micasa: jak to działa?

Aplikacja z założenia ma w ciekawy i przyjemny sposób przyzwyczajać partnerów do równego dzielenia się obowiązkami. W tym celu wykorzystuje mechanizmy znane z gier, które budują zaangażowanie i pobudzają chęć rywalizacji – taki zabieg nazywamy grywalizacją.

Aby rozpocząć rozgrywkę, należy sparować konta i stworzyć listę zadań. Dla każdego z zadań należy określić liczbę punktów, jaką można będzie zdobyć za jego wykonanie. Te najbardziej znienawidzone obowiązki muszą być najwyżej punktowane, aby motywacja była jak największa. Po wykonaniu zadania partner może je zaakceptować, lub cofnąć do powtórzenia. Rozgrywka ma na celu zdobycie maksymalnie zbliżonej liczby punktów W trakcie gry można obserwować jak tak naprawdę wygląda podział obowiązków w domu.

aplikacja micasa

Większość problemów w związku tak naprawdę dotyczy błahych, codziennych spraw. To ważne, aby na co dzień obie osoby czuły się komfortowo – najprościej to osiągnąć pielęgnując relacje partnerskie. Jeśli przy okazji można się całkiem dobrze bawić i utrzymać porządek w domu – warto wypróbować aplikację Micasa!

 

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

  1. Aplikacja Pola – patriotyczna asystentka zakupów
  2. Najlepsze aplikacje do organizacji czasu
  3. Internetowe narzędzia dla przedsiębiorców