8 aplikacji przydatnych w podróży cz. 2

Szkolne wakacje już na półmetku, jednak wielu z nas jeszcze niecierpliwie czeka na swój urlop. Pamiętacie pierwszą część naszej listy 8 aplikacji przydatnych w podróży? Dziś prezentujemy kolejną część. Zapraszamy!

5. XE Currency

Wielu z nas wyjeżdżając za granicę, nieustannie przelicza ceny z lokalnych walut na złotówki. W przypadku państw gdzie przelicznik jest prosty, nie stanowi to problemu, jednak gdy jedziemy do państw, w których jest hiperinflacja, sytuacja jest bardziej skomplikowana. Najprostszym rozwiązaniem będzie aplikacja, która szybko przeliczy za nas dokładną kwotę. Jest to wyjątkowo przydatne, jeżeli płacimy kartą, ponieważ każdego dnia kursy walut się zmieniają, a aplikacja to uwzględnia.

6. Whatsapp

Pomimo tego, że korzystamy z usług międzynarodowych operatorów komórkowych w dalszym ciągu ceny połączeń w roamingu w przypadku większości państw są zaporowe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być aplikacje, które umożliwiają połączenia internetowe. Jeżeli przebywamy za granicą mamy swobodny dostęp do wi-fi czy to w hotelu, restauracji czy przestrzeni miejskiej. Możemy również zdecydować się na zakup karty lokalnego operatora z pakietem Internetu, którą po prostu po wakacjach wyrzucimy. Oczywiście warunkiem koniecznym jest, aby osoby, z którymi chcemy się kontaktować miały zainstalowaną aplikację.

7. Noclegi

Aplikacja pomagająca wyszukać nocleg to punkt obowiązkowy dla aktywnych podróżników. Jeżeli w trakcie urlopu zamierzamy zwiedzić więcej niż miasto, w którym śpimy i jego okolicę konieczne jest posiadanie kilku lokalizacji, w których będziemy spać. Jeżeli na naszym telefonie będą takie aplikacje jak Airbnb, Wimdu czy Booking.com nawet w ostatniej chwili znajdziemy miejsce na nocleg.

8. AroundMe

Wyjeżdżając na wakacje, z reguły przygotowujemy sobie plan wycieczki oraz listę atrakcji, które chcemy zobaczyć. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, gdzie w pobliżu naszego hotelu lub centrum znajdują się użyteczne miejsca takie jak restauracje, szpitale czy apteki. Aplikacja taka jak AroundMe może nie tylko zaprowadzić nas na obiad, ale i w razie czego do najbliższego lekarza, ponieważ wykrywa naszą lokalizację i określa miejsca znajdujące się w pobliżu.

Warto przed wyjazdem poświęcić chwilę nie tylko na spakowanie walizki, ale również przygotowanie swojego smartfona lub tableta. Mamy nadzieję, że znaleźliście na naszej liście aplikacje, które wykorzystaliście lub wykorzystacie podczas urlopu.