Czas wolny na Tauzenie – jak go spędzać?

Pisaliśmy już o tym dlaczego warto mieszkać na Osiedlu Tysiąclecia. Jego świetna lokalizacja, dużo zieleni i niemalże całkowita samowystarczalność sprawiają, że to idealne miejsce do życia. Dzisiaj prezentujemy kolejne zestawienie – o tym jak możemy spędzać czas wolny na Tauzenie. Gotowi?

Czas wolny na Tauzenie – aktywność fizyczna

Zielone tereny otaczające osiedle pozwalają na aktywne spędzanie czasu wolnego. Możecie biegać czy ćwiczyć na świeżym powietrzu. Jeśli chcecie pojeździć na rowerze, a nie macie własnego sprzętu, od niedawna możecie je wypożyczyć na specjalnych stacjach zlokalizowanych na terenie osiedla. W Strefie Aktywności Rodzinnej znajdziecie specjalne przyrządy do ćwiczeń, a sporty zespołowe możecie uprawiać na osiedlowych boiskach. Ilość możliwości jest niemalże nieograniczona!

Jeśli wolicie spokojniejszą aktywność w formie spacerów w samotności czy z Waszymi bliskimi i pupilami, idealnym miejscem do tego będzie nie tylko samo osiedle i okolice stawu Maroko, ale także pobliski Park Śląski.

Czas-wolny-na-Tauzenie-jak-go-spedzac1

Czas wolny na Tauzenie – zajęcia prowadzone na Osiedlu

Zlokalizowane na Tauzenie Młodzieżowy Dom Kultury i Spółdzielczy Ośrodek Kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej “Piast” mają szeroką ofertę zająć, które wypełnią nasz czas wolny na Tauzenie. W MDK prowadzone są zajęcia z zakresu śpiewu, tańca, gry na gitarze, języków obcych, sztuk plastycznych, a także koła teatralne, informatyczne i przyrodnicze. MDK to także dom Zespołu Pieśni i Tańca “Tysiąclatki”, który skupia osoby w różnym wieku, a w jego szeregach znajdują się mniejsze zespoły. Różnorodność jest ogromna, od piosenki dziecięcej po tańce ludowe i podstawy baletu.

W Spółdzielczym Ośrodku Kultury odbywają się również liczne zajęcia artystyczne, językowe i ruchowe, w tym treningi salsy, zumby, judo i pilates, a także ćwiczenia dla seniorów.

Czas-wolny-na-Tauzenie-jak-go-spędzac

Czas wolny na Tauzenie – sąsiednie atrakcje

W pobliżu Tauzena znajdują się cztery z najbardziej znanych śląskich atrakcji: Park Śląski, Śląski Ogród Zoologiczny, Śląskie Wesołe Miasteczko i Planetarium. W wakacyjne weekendy w parku organizowane są Śniadania na trawie, podczas których można zjeść posiłek na świeżym powietrzu i wziąć udział w organizowanych zajęciach. Planetarium oferuje zajęcia dla dzieci, a ZOO i Wesołe Miasteczko będą świetnym źródłem rozrywki nie tylko dla smyków, ale i dorosłych.

To tylko część z dostępnych możliwości spędzania wolnego czasu na Osiedlu Tysiąclecia. Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno dzieci, jak i dorośli! Czy istnieje lepsze miejsce do życia niż Tauzen? Chyba nie.