5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie

5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie

Każde miasto i każdy jego zakątek mają z pewnością w sobie coś niepowtarzalnego. Jednak z perspektywy osób pochodzących lub mieszkających na Osiedlu Tysiąclecia, to właśnie to miejsce jest wyjątkowe. Dlaczego? Przekonajcie się sami – oto 5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie!

5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie – po pierwsze: zieleń

Tauzen jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic w Katowicach. Trawniki, skwerki, laski, stawy a zaraz obok – wielki Park Śląski. W centrum trudno o prawdziwy wypoczynek na świeżym powietrzu, za to mieszkańcy Osiedla w każdej chwili mogą wybrać się na rower, rolki, piknik, lub po prostu na spacer.

5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie

5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie – po drugie: wszystko na miejscu

Duże Osiedla zawsze wykształcają własną infrastrukturę wewnętrzną. Mieszkając na tauzenie, nie trzeba stać w korkach odwożąc dzieci rano – na Osiedlu działają żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Mieszkańcy mają do dyspozycji 7 większych marketów. Nie ruszając się poza teren Osiedla mogą skorzystać z porady lekarza lub farmaceuty, pójść do dentysty, do biblioteki, na basen, a nawet do zoo i wesołego miasteczka. Dosłownie wszystko pod ręką!

5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie – po trzecie: dobra komunikacja

Zieleń, spokój, a jednocześnie blisko centrum? To możliwe – z Tauzena do centrum Katowic można dostać się w 10 minut, a do Chorzowa nawet w 7. Nieopodal przebiega DTŚ i autostrada A4, które ułatwiają komunikację z innymi miastami Śląska czy z Krakowem. Na komunikację miejską też nie można narzekać – kilkanaście przystanków autobusowych na terenie Osiedla, a przy ulicy Chorzowskiej tramwaje odjeżdżające w obu kierunkach co kilka minut.

5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie

5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie – po czwarte: Kukurydze

Obok Spodka czy Pomnika Powstańców, niekwestionowany symbol Katowic i ewenement w skali kraju. Inspirowane bliźniaczymi wieżami Marina City z Chicago, są najwyższymi budynkami mieszkalnymi w Katowicach. W podziemiach Kukurydz znajdują się parkingi, co jak na czasy, w których powstały, było dość nietypowe. Dzięki ich charakterystycznym kształtom, każdy wie gdzie znajduje się Osiedle Tysiąclecia. Nic dziwnego, że mieszkańcy są z nich dumni!

5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie

5 powodów, dla których kochamy Tysiąclecie –  po piąte: fotogeniczność

Tak, trzeba to przyznać – Tysiąclecie wyjątkowo pięknie prezentuje się na zdjęciach. Pasjonaci fotografii upodobali sobie zwłaszcza staw Maroko, który wygląda naprawdę zniewalająco czasie tzw. Magic Hour, czyli na chwilę przed wschodem słońca lub zaraz po jego zachodzie. W obiektywie świetnie prezentuje się także architektura osiedla – zarówno z ziemi, jak i z lotu ptaka.

Oczywiście, jak w każdym innym miejscu, również i na Osiedlu Tysiąclecia zdarzają się wpadki i problemy, takie jak znalezienie węża zbożowego w wannie. Mimo wszystko pozytywne aspekty przeważają, a większość mieszkańców uwielbia to miejsce i nie wyobraża sobie życia gdziekolwiek indziej.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

  1. 10 ciekawych faktów o Osiedlu Tysiąclecia
  2. Internet światłowodowy – przyszłość czy już teraźniejszość?
  3. Co było przed Tauzenem?