najpopularniejsze aplikacjie 2017

Najpopularniejsze aplikacje 2016 roku

Zarówno w Google Play jak i App Store w liczbie pobrań królują takie aplikacje jak Messenger, Snapchat czy Instagram. Tych gigantów oczywiście nie sposób zdeklasować – wydane zostały nawet kilka lat temu i od tamtego czasu przybywa im użytkowników. Warto jednak spojrzeć na rankingi najlepszych i najszybciej zdobywających popularność aplikacji – to właśnie one obrazują trendy mijającego roku. Poznajcie najpopularniejsze aplikacje 2016, może wśród wymienionych znajdzie się i taka, która Wam przypadła do gustu?

Najpopularniejsze aplikacje 2016 – Android

Google ujawniło listę najchętniej ściąganych aplikacji oraz gier. W tej drugiej kategorii niekwestionowanym zwycięzcą jest oczywiście Pokemon Go, gra która polega na łapaniu wirtualnych pokemonów w rzeczywiście istniejących miejscach. W dodatku chodzi nie tylko o 2016 rok – gra zdobyła też tytuł najpopularniejszej gry mobilnej wszechczasów, a liczba pobrań mieści się w przedziale 100 000 000 – 500 000 000!

najpopularniejsze aplikacje 2017

Jeśli chodzi o najchętniej pobierane aplikacje, lista może Was nieco zaskoczyć, choć perfekcyjnie obrazuje upodobania współczesnego człowieka. Trzy z pięciu wymienionych aplikacji służą bowiem do… zabawnej edycji swoich zdjęć. Na 5 miejscu uplasował się MSQRD, która pozwala w czasie rzeczywistym nakładać na twarz maski i zabawne elementy widoczne na ekranie smartfona. Miejsce drugie to Lumyer – Photo & Selfie Editor, dzięki któremu do zdjęcia można dodawać różne animacje. Najpopularniejszą aplikacją okazał się Face Changer 2. To narzędzia umożliwia zmianę każdego detalu twarzy na zdjęciu.

Pozostałe dwa miejsca należą do Emoji Keyboard Pro (miejsce 4), czyli ogromnego zbioru zabawnych emotikon, oraz Castbox – Podcast Radio Music, która daje dostęp do tysięcy podcastów (odcinkowych audycji internetowych na różne tematy) i stacji radiowych.

Najpopularniejsze aplikacje 2016 – iOS

Apple nie publikuje listy najpopularniejszych w minionym roku aplikacji – firma tworzy za to własną listę najlepszych, gdzie uwzględniona jest również ich popularność.

Aplikacje na iPhone to obecny również na liście Androida MSQRD oraz Prisma, która pozwala na zdjęcia nakładać filtry stylizujące je na obrazy. Wśród najlepszych gier zaskakuje brak PokemonGo, pierwsze miejsce zajmuje za to karciana gra strategiczna Clash Royale. W trzeciej kategorii – najlepsze aplikacje na iPada – znajdziemy Sketch Book Motion, narzędzie do tworzenia rysunków i dodawania do nich animacji. Drugą najlepszą propozycją 2016 na iPady jest Bear, będący połączeniem organizera, listy zadań i notatnika.

najpopularniejsze aplikacje 2017

Lista najchętniej pobieranych aplikacji wyraźnie pokazuje, że większość użytkowników szuka rozrywki i czegoś, co urozmaici ich profile w mediach społecznościowych. Wynika to zapewne z powszechności tego rodzaju aktywności wśród wszystkich grup użytkowników sieci. Jeśli jednak interesują Was bardziej ambitne i nietypowe pozycje, koniecznie wejdźcie na bloga za tydzień, aby przeczytać o najciekawszych aplikacjach mobilnych minionego roku!

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

  1. Osiedle Tysiąclecia na starych fotografiach
  2. Najlepsze aplikacje do planowania zadań
  3. Aplikacja Pola – patriotyczna asystentka zakupów