os. tysiąclecia

Jak aktywnie spędzać czas na Os. Tysiąclecia?

Osiedle Tysiąclecia to świetne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu na różne sposoby. Do takiej aktywnej działalności zachęcają warunki – wysoko rozwinięta infrastruktura sportowo-rekreacyjna oraz duża powierzchnia terenów zielonych. Obecność stawu Maroko to także niewątpliwy atut Os. Tysiąclecia. Wszystkie te okoliczności przyczyniają się do tego, że spędzanie tutaj wolnego to czysta przyjemność.

os. tysiąclecia

Jak aktywnie spędzać czas na Os. Tysiąclecia? – Sport

Możemy biegać, spacerować czy jeździć na rolkach. Nie zapominajmy o ścieżkach rowerowych, które pozwolą na beztroskie przejażdżki po Tauzenie lub dla odmiany można wybrać się do pobliskiego Parku Śląskiego. Na mapie poniżej przedstawiona jest trasa rowerowa nazywana “Dużą pętlą rowerową w Parku Śląskim”, która stanowi najlepszą trasę łączącą osiedle z parkiem. Miłośnicy jazdy na rowerze, którzy nie posiadają własnych jednośladów mogą wypożyczyć rower miejski ze stacji, do wyboru mamy aż 3 stacje rowerowe.

 

os. tysiąclecia

źródło: mojrower.pl

 

Jak aktywnie spędzać czas na Os. Tysiąclecia? – Maroko

Dla miłośników sportów wodnych ciekawą alternatywą może być Staw Maroko. Znajdujący się tam Środowiskowy Klub Wodniacko-Wędkarski „MAROKO” organizuje między innymi szkółkę żeglarską dla dzieci. Wędkowanie to także świetny sposób na chwilę odprężenia i korzystania z uroków otaczającej przyrody. Warto wspomnieć, że na osiedlu działa również koło Polskiego Związku Wędkarskiego “Kleofas” oraz 32 Harcerska Drużyna Wodna im. Pawła Krawczyka, w której dzieci mogą zmierzyć się ze wspomnianym wcześniej żeglarstwem.

os. tysiąclecia

fot. smpiast.pl

 

Jak aktywnie spędzać czas na Os. Tysiąclecia? – Dla każdego coś dobrego

Osoby lubiące spędzać czas na świeżym powietrzu z pewnością nie będą się nudziły, szereg atrakcji czeka w specjalnej strefie aktywności rodzinnej. Dla pragnących uchronić się od żaru lejącego się z nieba lub od ulewnego deszczu istnieją równie ciekawe opcje – w pobliżu znajduje się siłownia, a także liczne kluby sportowe, które zapewnią niemały wysiłek fizyczny i zdecydowanie dodadzą nam niezmierzonej pozytywnej energii. Skoro mowa o nadmiarze energii to warto dodać, że i dla małych urwisów znajdzie się odpowiednie miejsce. Liczne place zabaw, które są obszarze całego osiedla to miejsca, które przypadną do gustu każdemu dziecku. Oczywiście nie zapominamy również o najstarszych mieszkańcach, którzy mogą aktywnie spędzać czas w strefie seniora.

 

os. tysiąclecia

 

Jak aktywnie spędzać czas na Os. Tysiąclecia? – Park Śląski

Osiedle Tysiąclecia zlokalizowane jest także w pobliżu Parku Śląskiego, a to zdecydowanie wielki plus dla jego mieszkańców, ponieważ mogą swobodnie korzystać z zagwarantowanego zaplecza sportowego. Parkowe treningi biegowe, ścieżki zdrowia, joga, czy nordic walking to tylko kilka z wielu możliwości, jakie daje nam mieszkanie w pobliżu parku. W ofercie Parku Śląskiego znajdziemy także atrakcje, która znacznie podniesie adrenalinę, czyli Śląski Park Linowy. Jest to wspinaczkowe wyzwanie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, którzy chcą spędzić czas aktywnie, na świeżym powietrzu.

 

os. tysiąclecia

zdj. www.infokatowice.pl

Wszystko to potwierdza, że Osiedle Tysiąclecia jest idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku. Dostęp do zaplecza sportowego, ścieżki rowerowe czy możliwość wstąpienia do koła żeglarskiego to tylko kilka z wielu aktywności, z których mogą skorzystać mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia.

Polecane wpisy:

  1. Buszko i Franta – ojcowie Osiedla Tysiąclecia
  2. Osiedle Tysiąclecia na starych fotografiach cz. 2
  3. Odkrywamy, jak powstało Osiedle Tysiąclecia!