Tauzen! 5 powodów, dla których musisz tu zamieszkać!

Dlaczego większość mieszkańców Osiedla Tysiąclecie deklaruje, że nie chciałaby mieszkać nigdzie indziej? Oto 5 powodów, dla których warto mieszkać na Tauzenie!

Kukurydze-Katowice-Tysiąclecia

fot: flickr.com

Powód 1: Świetna lokalizacja

Osiedle znajduje się zarówno blisko centrum Katowic, jak i Chorzowa, co czyni jego położenie niezwykle atrakcyjnym. Zmotoryzowanych zapewne ucieszy bliskość Drogowej Trasy Średnicowej, przebiegającej od Gliwic do Katowic oraz Drogi Krajowej nr 79, łączącej stolicę Śląska z Krakowem.

Na obszarze osiedla znajduje się również kilkanaście przystanków tramwajowych i autobusowych. Linie komunikacji miejskiej, które przebiegają koło Tauzena umożliwiają poruszanie się zarówno na terenie Katowic, jak i przejazd do innych śląskich miast.

 

Powód 2: Dostęp do edukacji

Tauzen to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Na terenie osiedla znajdują się obiekty oświatowe na wszystkich poziomach nauczania: żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, a także szkoła muzyczna II stopnia. Dorośli mogą dokształcać się w jednej z dwóch szkół policealnych lub w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy.

 

Powód 3: Zielone Tysiąclecie

Osiedle położone jest w pięknej, zielonej okolicy. Tuż obok znajduje się jeden z największych parków miejskich w Europie, czyli Park Śląski. To prawie 650 hektarów, na których można ćwiczyć, biegać, jeździć na rolkach czy rowerze. Staw “Maroko” umożliwia mieszkańcom żeglowanie oraz łowienie ryb. Na terenie dzielnicy znajdują się także liczne place zabaw dla dzieci, boiska, baseny oraz Strefa Aktywności Rodzinnej.

 

Katowice-osiedle-Tysiąclecia

 

Powód 4: Można stąd nie wychodzić.

Na terenie osiedla znajdują się wszystkie niezbędne obiekty – oprócz wspomnianych wcześniej szkół i obiektów rekreacyjnych, możemy tu znaleźć: sklepy, przychodnie, apteki, gabinety dentystyczne, ośrodki kultury i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Smakosze mogą się wybrać do jednej z pobliskich pizzerii czy kawiarni. Nawet miłośnicy polskiej kuchni znajdą tu coś dla siebie.

 

Powód 5: Tauzen to ikona

“Kukurydze” to jedne z najbardziej charakterystycznych budynków Katowic (zaraz po Spodku). Samo osiedle uważane jest za najdoskonalsze w Polsce odzwierciedlenie modernizmu w architekturze. Popularności temu miejscu z pewnością przysporzyły także sąsiadujące z nim atrakcje jak Śląskie Wesołe Miasteczko, ZOO i Planetarium oraz Silesia City Center – jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce.

Tatry-widziane-z-osiedla-Tysiaclecia-w-Katowicach

fot: katowice.wyborcza.pl

 

Tauzen to niezwykle czysta i zadbana dzielnica, położona w spokojnej i bezpiecznej okolicy. Administracja stara się, by osiedle było stale modernizowane zgodnie z potrzebami mieszkańców. Osiedle Tysiąclecia zapewnia także piękne widoki – z najwyższych pięter rozpościera się piękna panorama Katowic i Śląska, a przy pięknej pogodzie można zobaczyć nawet Tatry!